سوالات متداول خدمات کاربری (مهربانگ)

هاست یا هاستینگ چیست ؟

هاست بدین معنا است که شما بتوانید صفحات طراحی شده وب سایت خود را در محلی بر روی اینترنت قرار دهید، به نحوی که مدیریت این فضا به واسطه دسترسی های فراهم شده برای شما ایجاد شود. سپس شما می توانید فایلهای خود را upload یا بارگزاری کنید، آمار مربوط به سایت خود را مشاهده نمائید و تمامی بخشهای سایت، بانک اطلاعاتی و یا ایمیل های تحت دامنه خود را مدیریت کنید.

برای داشتن سایت به چه مواردی نیاز است؟

برای داشتن یک سایت در گام اول شما می بایست یک نام برای سایتتان انتخاب کنید. برای اینکار باید یک دامنه با نام دلخواه برای خود ثبت کنید که این امر توسط کارشناسان ما انجام خواهد شد . در گام دوم شما باید از قسمت هاست و سرور سایت پکیجی را خریداری کنید که اطلاعات سایتتان را در آن آپلود کنید . به این فضا اصطلاحا هاست گفته می شود.
گام سوم محتوای سایت شماست و اینکه چه سایتی می خواهید داشته باشید. زمانی که سایت شما طراحی شد شما می توانید اطلاعات سایت خود را در فضای خریداری شده آپلود کنید.

آیا امكان ارتقا خدمات از یك پلان به پلان دیگر وجود دارد؟

بله، شما در هر زمان قادر خواهید بود سرویس هاست خود را که از همان نوع است را ارتقا دهید. مثلا شما میتوانید به پلان های بالاتر ارتقا دهید اما امکان تغییر نوع آن مثلا از هاست لینوکس به ویندوز بصورت مستقیم وجود ندارد

برای ارتقاء سرویس هاستینگ چه هزینه ای باید بپردازم ؟

بر اساس روزهای باقی مانده از سرویس خود تا سرویس بالاتر ما به تفاوت روزهای مانده تا پایان مدت قرارداد قابل پرداخت می باشد.

حجم فضای خریداری شده متعلق به چه سرویس هایی می باشد؟

کلیه محتویات سایت شامل اعم از صفحات وب، بانكهای اطلاعاتی، نامه های الكترونیكی، نرم افزارهای كاربردی، لاگ ها و ... كه بطور مستقیم با وب سایت شما مرتبط می باشند در محدوده حجم فضای هاست شما قرار می گیرند.
با افزایش حجم هر یک از این موارد فضای کمتری در اختیار سایر سرویس ها قرار خواهد گرفت.

پشتیبانی و روند پاسخگویی به تیکت ها به چه صورت است؟

پشتیبانی بصورت آنلاین و از طریق ارسال تیکت بصورت 24 ساعته در7 روز هفته در 365 روز سال می باشد.
در ساعات و روزهای اداری می توانید بصورت تلفنی از خدمات پشتیبانی ما نیز استفاده نمائید. خدمات پشتیبانی ما بر اساس سطح توافق خدمات - SLA ارائه می شود.

برای انتخاب نوع سرویس هاستینگ برای دامنه خود چه معیارهایی را باید در نظر بگیرم؟

میزان فضا را متناسب با حجم سایت ( فایلها ، بانک اطلاعاتی و ... ) می بایست انتخاب نمائید، در صورتی که سایت شما بازدید کننده های زیادی دارد یا در آینده ترافیک بالایی خواهد داشت به پهنای باند (Bandwidth) اختصاص یافته توجه نمائید، به منابع های اختصاص یافته به سرویس میزبانی مورد نظرتان مانند CPU، RAM و .. برحسب نوع طراحی و برنامه نویسی سایت خود توجه نمائید و زبان های برنامه نویسی که در سایت خود استفاده نموده اید می بایست در پنل انتخابی مورد نظرتان پشتیبانی شود، حداکثر سازگاری سایت با سیستم عامل سرویس هاستینگ مورد نظرتان نیز از موارد دیگری است که می بایست در نظر داشته باشید.

دسترسی به پست الکترونیکی سایت از چه طریقی است؟

برای سرورهای لینوکس domain.com/webmail است. پس از زدن دامنه فوق به این صفحه هدایت می شوید:
https://domain.com:2096 (سرورهای cPanel)

آیا می توان بر روی یك فضای خریداری شده دامین هایی متفاوتی را مستقر نمود؟

بلی، شما می توانید هر تعداد دامین كه تمایل داشته باشید را ثبت و عینا برروی هاست خریداری شده منتقل نمایید. شما می بایست امکانات سرویس خریداری شده خود را در این خصوص بررسی نمائید.

برای گسترش سرویس هاستینگ خود باید چه کاری انجام دهم ؟

هر زمان که احساس کردید نیاز به گسترش سرویس میزبانی وب‌تان را دارید، مهربانگ در همان لحظه امکان ارتقای سرویس شما را فراهم خواهد کرد. برای ادامه کار کافی است درخواست خود را از طریق تیکت به ما ارسال کنید.

آیا امکان اضافه شدن امکانات جدید به سایت ، بعد از طراحی اولیه هست؟

با توجه به این که سایت های طراحی شده از 0 تا 100 توسط تیم مهربانگ کد نویسی می شوند، بنابراین کاملاً قابل توسعه و پشتیبانی می باشند. بعد از تحویل اولیه سایت در هر زمان دیگری می توانید درخواست کنید امکانات جدید به سایت اضافه شوند. .

آیا بعد از اتمام طراحی ویرایش سایت توسط مشتری امکان پذیراست؟

بله. امکان ویرایش قسمت‌های مختلف سایت توسط مشتری وجود دارد. بدین منظور یک فیلم آموزشی برای مشتریان سایت اختصاصی، توسط شرکت مهربانگ تهیه و ارائه می‌گردد تا مشتری بتواند تغییرات لازم را شخصا اعمال کند. .

آیا در طراحی سایت کدنویسی استاندارد انجام میدهید

بله. تیم طراحی و توسعه مهربانگ طراحی سایت را با استفاده از آخرین تکنولوژی کدنویسی و کاملا سئو بیس انجام می‌دهند. .

چطور میتوانم دامنه ir و com رایگان دریافت کنم ؟

برای مشتریانی که قرارداد طراحی سایت اختصاصی منعقد می‌کنند امتیاز ثبت دامنه رایگان در اختیارشان قرار می‌گیرد. .

مشاوره تلفنی رایگان 09332514086